+370 5 2627490 info@cadteam.lt

Menu

SketchUp

3D projektavimo programa

SketchUp Pro

SketchUp – tai Trimble (anksčiau Google) kompanijai priklausanti trimačių modelių kūrimo CAD sistema, kuri pastaruoju metu itin sparčiai populiarėja architektų ir dizainerių tarpe. SketchUp programa pasižymi šiomis unikaliomis savybėmis:

  1. Turi nemokamą versiją, kuri yra patraukli mažoms įmonėms ir individualiems gamintojams – pagrindiniams vartotojams.
  2. Pasižymi paprastumu ir yra gana lengvai įsisavinama (internete yra gausu mokomosios medžiagos kaip dirbti su šia CAD sistema).
  3.  Geometrijos modeliavimo galimybės nėra apkrautos sudėtingomis funkcijomis, bet taip pat leidžia modeliuoti pakankamai sudėtingos geometrinės formos objektus.
  4. Pastaroji sistema turi galimybę sudarinėti dinaminius komponentus. Tai leidžia organizuoti “protingas” baldų bibliotekas ir sparčiai kurti įvairius interjero sprendimus.

Šalia paprastos nemokamos SketchUp versijos yra sukurta sudėtingesnė (mokama) SketchUp Pro versija, kuri nuo paprastos skiriasi tuo, kad yra galimybė kurti dinaminius komponentus ir automatiškai generuoti projekto sudėties ataskaitą. Dinaminiai komponentai skirti kurti „protingus“ duomenų bazės grafinius elementus. Pavyzdžiui, būtų galima paminėti spintelės modelį, kur pakeitus plotį, visos detalės bus perbraižomos atitinkamai su pakitusiais spintelės gabaritais, nepažeidžiant baldo konstrukcijos logikos. Naudotis jau sudarytais dinaminiais blokais galima ir su paprasta SketchUp versija.

10 priežasčių, kodėl verta įsigyti SketcUp Pro:

Pagerinkite bendravimą su savo klientais. Niekas nepranoksta 3D modelio, kuriame klientas mato būtent tai, kas jam skirta. SketchUp Pro leidžia greitai ir lengvai tame pačiame lange daryti projekto pakeitimus bei pašalinti projektavimo metu anksčiau padarytas klaidas.

Gaminkite gražias interjero vizualizacijas. Galite padaryti SketchUp Pro prezentaciją kaip brėžinį arba kaip realų vaizdą. Taip pat galite panaudoti ranka braižyto atvaizdavimo stilių, pasirinkti iš bibliotekos foto realistinį vaizdą arba patys jį pasigaminti.

Tikslūs interjero erdvių modeliai. SketchUp Pro yra tikslus iki colio tūkstantųjų dalių. Be to, visada dirbate masteliu 1:1 ir nesvarbu, ar dokumente reikalaujama colinės, ar metrinės sistemos, todėl niekada nereikia atlikti skaičiavimų mintinai.

Bendraukite vizualiai su projekto suinteresuotosiomis šalimis. Visi žino, kad nuotrauka verta tūkstančio žodžių. Naudokite SketchUp Pro, kuris leidžia apjungti bendram darbui klientą, architektą ir rangovą. Kiekvienas projekte dalyvaujantis asmuo yra svarbus, todėl jų bendras darbas viena kryptimi yra kritinis veiksnys, leidžiantis pilnai ir sėkmingai įgyvendinti projektą.

Eksportuokite PDF, filmų, paveikslėlių ir CAD failus. Jūs galite konvertuoti savo SketchUp Pro modelius į JPEG, TIFFs, PDF, CAD ir net HD vaizdo failus. Taip pat galite spausdinti brėžinius pagal mastelį. Su SketchUp Pro galima kurti bet kokią vizualizacijos formą, kurią nori matyti tavo komanda ar klientas.

Importuokite CAD ir kitų tipų duomenis. Turite CAD failą, kurį norite naudoti kaip atspirties tašką kuriant projektą? SketchUp Pro gali skaityti DXFs ir DWGs iš bet kokio standartinio CAD paketo. Taip pat gali projektą išsaugoti CAD failo formatu, jei to kam nors prireiktų.

Naudokitės didžiausia pasaulyje 3D modelių biblioteka. Jums nereikia kurti visko nuo nulio. Tiesą sakant, šimtai tūkstančių objektų – nuo baldų iki įrenginių ar žmonių –  galima atsisiųsti iš SketchUp 3D modelių saugyklos.

Kurkite savo poreikiams pritaikomas bibliotekas. Su SketchUp Pro visada galite sukurti savo modelių, medžiagų, raštų, scenarijaus ir atvaizdavimo stilių bibliotekas. Naudokite bibliotekų turinį kiekviename projekte ir dalinkitės juo su savo komandos nariais.

Kurkite prezentacijų dokumentų rinkinius. SketchUp Pro skirta ne tik 3D modelių kūrimui. Jūs taip pat galite daryti gražius kelių puslapių dokumentus su modelių peržiūra, informacija, vaizdais, užrašais ir kita svarbia informacija. Be to, visi modelyje atlikti pakeitimai lygiagrečiai atvaizduojami dokumente. Viskas labai paprasta.

Atvaizduokite savo modelio ranka braižytu stiliumi. Kompiuteriniai modeliai gali atrodyti šaltai ir nepatraukliai. Tik SketchUp Pro leidžia padaryti modelio peržiūrą šiltą, draugišką lyg braižytą ranka. Galite pasirinkti iš anksto sukurtą stilių pagal pačių ranka  nupieštą brėžinį.

Papildomas funkcionalumas SketchUp Pro SketchUp
Importas-Eksportas + -
Dinaminiai blokai (intelektualūs baldai) + -
Brėžiniai + -
Brėžinių vizualizacija + -
Būlio algebra-darbas su kietaisiais objektais + -